Вакансія Embedded C Developer

Тип оголошення: робота
Компанія: LEMSYS Ltd.
Місто: Киев
Категорія: IT компьютеры, Интернет
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 12 жовт. 2017
Вимоги до претендента
Освіта: Не имеет значения
Досвід роботи: Більше 6 років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Іноземні мови: Английский - Средний
Опис вакансії

Необходимые навыки

Our customer is a well-known brand and one of the leading companies in semiconductor industry and electronics manufacturing. We are looking now for an embedded C Developer. We offer the challenging R&D in a strong Team – the best way to share and gain the knowledge. Looking forward for efficient and long-term cooperation.The key requirements are:• Solid C coding skills• Understanding of embedded systems design principles Would be a plus:• Experience in realtime signal processing with high data rates• Understanding of DSP programming principles and algorithms• Experience with MATLAB modelling

Обязанности

From a developer who creates the software according to high industry standards we expect excellent knowledge of C and understanding of embedded systems design principles. We are interested only in up-to-date knowledge in any domain therefore ability and desire to learn is required.As a successful team player You should have good communication skills, mandatory ability to get things done, strong motivation and open-mindedness.

Условия работы

We offer the compensation which corresponds to high level of Your skills, 24-day paid vacation, paid sick leave + 3 paid sick days without sick list. Be prepared for business trips to customer side where You can learn and share the knowledge with world-lead engineers.We will consider all the applications even those which do not fully fit the above mentioned requirements.
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Luxoft Украина, Киев
ЛОТ Украина, Харьков
GlobalLogic Ukraine Украина, Львов, Шептицьких