Вакансія Office Assistant - (Digital Marketing)

Тип оголошення: робота
Компанія: IELTS Podcast/ Подкаст, ООО
Місто: Харьков
Категорія: Домашний персонал;Монтаж и обслуживание
Зайнятість: На дому
Графік роботи: Дистанційна робота
Розміщена: 16 жовт. 2017
Вимоги до претендента
Освіта: Не имеет значения
Досвід роботи: Без досвіду
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Іноземні мови: Английский - В совершенстве
Опис вакансії

Необходимые навыки

We are looking for an enthusiastic, smart, ambitious virtual office assistant.

Обязанности

You will be watching tutorials, then immediately implementing what was learnt, which includes: cutting edge marketing and email campaigns.You will learn how to use: Wordpress, Google Docs, scheduling, email, etc.This position is 100% remote. You will work 40h a week, with a 30 minute call at the end of each day.

Условия работы

You must have a high level of English, and written.You must also have your own laptop and a good internet connection.The deadline for submission is 30th September, 2017 midnight UK time AT Ideally, the start date I would be the first of October 2017, (but I can be flexible on this point if you are the right candidate)If you are interested please fill in this application form:https://docs.google.com/forms/d/1qX63YoDi_omN_1zxS3Qv2gG-JK82wk8iofBiYfFcHhc/edit
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
IELTS Podcast/ Подкаст, ООО Киев
IELTS Podcast/ Подкаст, ООО Одесса
МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ З МІГРАЦІЇ (МОМ) - ПРЕДСТАВНИЦТВО В УКРАЇНІ Львів, Львівська область