Вакансія Senior JavaScript Developer

Тип оголошення: робота
Компанія: Апейрон Систем
Місто: Киев
Категорія: Информационные технологии
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 28 серп. 2018
Вимоги до претендента
Освіта: Вища
Досвід роботи: Від 3х до 6 років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Опис вакансії

Необходимые навыки

• Excellent JavaScript, HTML, CSS knowledge• Experience with developing of complex client Javascript applications (including offline and full synchronization with the CRUD server)• Understanding of MVC concept• The ability to understand someone else's code• Good knowledge of jQuery or any similar framework• At least theoretical knowledge of HTML5 offline storage• Debugging skills of IE 7 +, Chrome 8 +, FF 4.0 +, Safari 4 +• Basic knowledge of SVN• Good communication skills• Self-driven, goal-oriented• Written and spoken English is a must

Обязанности

Please send your CV marked «JS for Olga » in the subject via e-mail [email protected]

Условия работы

• 20-working days paid vacation yearly• 20-working days paid out of office work yearly• premium medical insurance after successfuly passed trial period• corporate activites including common travels, ski, events, teambuildings• partly or fully paid trainings (according to importancy)• snacks and drinks in office• table football, punching bag and Wii console in office• paid sick leave• performance bonus program
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
ТОВ "Легал Солюшнз" Киев