Вакансія QA

Тип оголошення: робота
Компанія: Апейрон Систем
Місто: Киев
Категорія: Информационные технологии
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 28 серп. 2018
Вимоги до претендента
Освіта: Вища
Досвід роботи: Від 1 до 3х років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Опис вакансії

Необходимые навыки

∙ creative Quality Assurance Engineer who will guard and control the quality of our products ∙ professional with 3+ years of experience in software testing and 1+ year in testing automation (using C#, VB.Net, JavaScript, any scripting languages) ∙ innovative in problem solving and creative in manual testing scenarios ∙ interested in setting up testing processes ∙ passionate about the software testing field and eager to learn dental products ∙ good communicator with willingness to travel around the globe ∙ good in writing and speaking in English.

Обязанности

∙ Participation in the Software Requirements review ∙ Estimation and planning of testing activities on a project ∙ Software testing throughout the entire development process life cycle ∙ Automation testing of functional, integration and performance tests ∙ Development of QA project documentation (Test Strategy, Test Plan, Test Suites, Test Summary Report, etc.)

Условия работы

Please send your CV marked «QA» in the subject via e-mail: [email protected]
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
ТОВ ПРАЙДБЮД АЙТI Киев
ТОВ "Легал Солюшнз" Киев
Global Staff Київ