Вакансія Front End Developer

Тип оголошення: робота
Компанія: GoodLifeMedia
Місто: Киев
Категорія: Информационные технологии
Зайнятість: Фриланс
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 17 жовт. 2017
Вимоги до претендента
Освіта: Не имеет значения
Досвід роботи: Від 1 до 3х років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Іноземні мови: Английский - В совершенстве
Опис вакансії

Необходимые навыки

Has a good experience with web markup, including HTML5 and CSS3Has a good experience with JavaScript, coffeescript,AJAX and jQuerygood understanding of Responsive layouts, bootstrap is a plusGood understanding of browsers issues and it's fixesAbility to analyze performance issues and fixing such issuesAbility to write modular code that perform fast on most browsersHas a good experience with JavaScript tools like AngularJS, BackboneJSHas good experience with code versioning tools, such as Git and Mercurial is a plusHas good experience with server-side CSS pre-processing platforms, such as LESS and SASSHas good experience with Build tools like GulpJs

Обязанности

Develop new user-facing featuresBuild reusable code and libraries for future useEnsure the technical feasibility of UI/UX designsOptimize application for maximum speed and scalabilityAssure that all user input is validated before submitting to back-endCollaborate with other team members and stakeholders

Условия работы

Full Time/ Work From Home Место и время работы выбираете вы, мы предлагаем опыт и дружелюбную атмосферу в компании.
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)