Вакансія Project and Support Manager

Тип оголошення: робота
Компанія: Sevastin LTD
Місто: Киев
Категорія: Информационные технологии;Административный персонал;Перевод
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Дистанційна робота
Розміщена: 9 лип. 2018
Вимоги до претендента
Освіта: Вища
Досвід роботи: Від 1 до 3х років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Іноземні мови: Английский - В совершенстве, Немецкий - В совершенстве
Опис вакансії

We are a multimedia company offering a full-time position for a highly motivated and professional person with good project management skills who enjoys working in an international team. To be considered for this role candidates MUST meet the following criteria:

  • Fluently English or German language skills are mandatory
  • High reliable and able to act with a high degree of personal responsibility
  • Good management and administration skills
  • Working with clients and manage the client support
  • Friendly and with the ability to work as a good team player
  • Able to coordinate and manage projects
  • Good analytical skills
  • Good Word and Excel skills
  • Understanding of quality control management

APPLICATION INSTRUCTIONS: Send your resume in English or German language with photo!

Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Про роботодавця
Sevastin Ltd. is a Germany-based multimedia and e-commerce company specializing in the development, marketing, and operation of online services. We are a diverse interdisciplinary group and use our ... читати детальніше
OpenIAM Киев
Platin Джанкой
UNi-OPS Киев
IESF Group Киев