Вакансія Senior C# Software Developer

Компанія: Aspose
Місто: Украина, Харьков
Вулиця місця роботи: Украина, Харьковская область, Харьков
Розміщена: 8 лип. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії

We are looking for an experienced C# Software Developer for a full-time remote work.

Requirements

  • 5 years minimum overall experience as a software developer
  • 1.5 years minimum period of uninterrupted work at one place
  • Excellent C#, .NET development skills
  • Deep understanding of OOD/OOP principles

Desirable skills

There are many areas of work in our team. Depending on area different additional skills can be useful. Not all of them, but some of them:

  • Experience with JavaScript, HTML, CSS, SVG
  • Experience with cross-platform .NET Core / .NET Standard development
  • Experience with containerization (Docker, etc.)
  • Experience with vector graphics processing, 3D

Responsibilities

  • Develop libraries to process presentation file formats

Languages

  • English - upper intermediate level

We offer

  • Stable long time work
  • Interesting work from home that allows improving your skills, building a career
  • Regular salary review and bonuses based on performance, paid vacations
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
EKTOS Украина, Харьков
3Shape Ukraine Украина, Киев
SoftServe Украина, Харьков
Volya Software Київ, Київська область