Вакансія Sales Specialist (telesales/consulting)

14000 ₴
Компанія: FUNBERRY, Event-студия
Місто: Украина, Киев
Вулиця місця роботи: Украина, Киевская область, Киев
Розміщена: 12 лип. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії

Что мы ищем в кандидате?

  • Опыт работы – от 1 года в продажах по телефону
  • Свободный украинский и русский
  • Знание английского – Upper-Intermediate
  • Желательно понимание основ онлайн-маркетинга

Что мы предлагаем?

  • Зарплата от 14 000 грн + процент
  • Офис возле м. Лукьяновка
  • Крутой коллектив

Резюме и вопросы о вакансии отправляйте на почту с пометкой “Sales Specialist” в теме письма.

We are looking for a Sales Specialist to launch a project in Ukraine for our client – one of the world’s leading technology company.

Role

  • As a Sales Specialist you will be working exclusively on one project.

  • Consulting with a wide variety of existing Small- and Medium-sized Business (SMB) you are committed to finding the optimal business partner for them.

  • Using your effective communication skills, you are striving for defining clients needs to expand their businesses online. You take an analytical approach to sales.

Responsibilities

  • Consult Small- and Medium-sized Business through phone on a daily basis

  • Analyse the data

Minimum qualifications

  • 1-2 years of experience in sales

  • Fluent Ukrainian and Russian languages

  • Level of English: Upper-Intermediate and above

  • Sales skills

Preferred qualifications

  • Comfort with data analysis and problem solving

  • Experience in communicating with diverse clients at all levels

  • Strong communication skills (written and verbal) and ability to influence others

  • Understanding of Online Marketing

  • Knowledge of MS Excel

Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)