Вакансія HR specialist / administrator

12000 ₴
Компанія: Pechersk School International
Місто: Украина, Київ, вулиця Віктора Забіли, 7А
Вулиця місця роботи: Украина, Київ, вулиця Віктора Забіли
Розміщена: 10 лип. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії

International school is looking for HR specialist / administrator

Job Role :

  • Administer HR-related documentation, such as labor documents, labor books, staff data base
  • Ensure the relevant HR database is up to date, accurate and complies with legislation
  • Assist in the recruitment process
  • Set up interviews and issue relevant correspondence

Requirements:

  • Higher education – HR or economic
  • Minimum of 2 years' experience as HR administrator, ideally in a multinational company with good knowledge of:
  • Local labor and payroll law, protocol and procedures.
  • Good command of English, Ukrainian and Russian (verbal/written)
  • Good communication skills
  • Excellent computer literacy - google drive, 1C etc
  • Potential candidate should possess strong analytical skills, flexibility and positive attitude
  • Ability to manage multiple tasks and projects with effective follow-through and attention to details

Company offer:

  • Official employment
  • Good remuneration package
  • Friendly environment

Please send your resume with Cover letter.

Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Deloitte Ukraine Украина, Киев, Жилянская улица, /а
InterContinental Kyiv Украина, Киев
АНКОР в Украине Украина, Киев