Вакансія Lawyer

Компанія: СПЕРКО УКРАЇНА
Місто: Украина, Киев, улица Саксаганского, 119
Вулиця місця роботи: Украина, Киевская область, Киев, улица Саксаганского
Розміщена: 12 лип. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії

Sperco Ukraine, medium-sized pharmaceutical production company is looking for best candidate to fill the position of LAWYER.

We are looking for proactive, motivated and ready to learn lawyer.

Location – Kiev (business trips to central region).

Responsibilities:

  • Working with corporate documents of the company
  • Preparing international agreements (sale/purchase, services, license, NDA)
  • Analyzing and approving of promotion and advertising materials
  • Assisting in other typical daily activity of in-house legal department

Profile:

  • University Degree in Law
  • Good legal and business English in a must
  • 2-3 years experience in law

We offer:

  • Official employment
  • Competitive salary and compensation package
  • Career opportunities for professional growth & personal development
  • Excellent team environment
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Eurofast Taxand Украина, Киев
PwC Украина Украина, Киев
Publicis One Украина, Киев, Воровского
Manpower Ukraine Украина, Киев