Вакансія Специалист по маркетингу

Компанія: LegalSolutions
Місто: Украина, Киев, Спортивная площадь, 1А
Вулиця місця роботи: Украина, Киевская область, Киев, Спортивная площадь
Розміщена: 26 серп. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії

1 - 2 Days / Week

Daily Salary

We are looking for an enthusiastic bilingual Marketing Specialist to help us in our overall marketing efforts. You will be an integral part of the development and execution of marketing plans to reach targets from brand awareness to product promotion.

Skills and Qualifications include:

  • Creativity, Innovative, Independent, Self-Starter, Adaptability,

  • Knowledge of Media Channels and Marketing Strategy,

  • Client Relationships, Research, Critical Thinking, Analysis,

  • Leadership, Managerial Skills, Public Speaking, Writing,

  • Interpersonal Communication, Attention to Detail, Organization, Multi-Tasker

The ideal candidate must also have experience in social media marketing campaigns, social networking, feel comfortable appearing in front of a camera to conduct interviews and have a great personality.

Additionally, basic photo or video editing knowledge would be helpful but not necessary.

We offer a great work environment, a generous compensation and opportunities for growth.

Interviews will be held at our office at:

Gulliver Business Center

Sportyvna Square 1B

Kyiv, Ukraine 01023

Please DO NOT call our office to inquire about employment openings.

Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
MCFR Украина, Киев, улица Евгения Сверстюка, А
ВиДи Мотор Импортс Украина, Киев, Кольцевая дорога, А
Лакталис-Украина Украина, Киев, ул. Эстонская
BHG, Bud House Group Украина, Киев