Вакансія C++ Software Engineer

Тип оголошення: робота
Компанія: Апейрон Систем
Місто: Киев
Категорія: Информационные технологии
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 28 серп. 2018
Вимоги до претендента
Освіта: Не имеет значения
Досвід роботи: Від 3х до 6 років
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Опис вакансії

Необходимые навыки

- Minimum 5 years of development experience.- Android OS development in application layer.- Fluent in C/C++ programming.- Linux application level development including drivers, sockets, multithreading, dynamic link libraries.- Experience with cross compilation.- Understanding of basic TCP/IP network programming.- Need to have clear and behind the scenes understanding of software development tools and technologies being used.- GUI development.

Обязанности

The International Company is the world's leading provider of audio DSP solutions for professional, broadcast, and consumer electronics audio markets.

Условия работы

- 20 days paid vacation,- 5 sick days and 30 days hospitalization,- Weekends and all official holidays are non-working days.- Ability to improve your skills and get experience while working with the highly qualified world-level professionals;- Excellent career growth opportunities;- Interesting job for the Grammy award winner, well known pro audio company, the high-end technologies and amazing world of music and sounds;- Comfortable office downtown Kiev, close to metro.Please send your CV marked « C++ Software Engineer» in the subject via e-mail [email protected]
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
QA
Апейрон Систем Киев
Skillers Киев
Livestream Ukraine Киев
NestLogic Киев