Вакансія ERP Support Professional

Компанія: Arcus Universe Limited
Місто: Украина, Львов
Вулиця місця роботи: Украина, Львовская область, Львов
Розміщена: 26 серп. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії
Требования: Advanced in spoken and written EnglishExperience working with International Companies – Europe / North AmericaUniversity DegreeFinance, Accounting, Bookkeeping education or professional experienceStrong aptitude for learning software systemsExperience with ERP and/or Accounting softwareAdvanced skills with Microsoft ExcelFamiliarity with Microsoft Office Tools (Outlook, Word)Knowledge of Database table structures and SQL3+ year work experience in a professional office environmentExperience withMicrosoft Dynamics ERP, SAP, Sage or other ERP software, professionalaccounting qualificationОбязанности: To manage and resolve support cases for customersTo support the project implementation team with a wide variety of tasks such as system configuration, documentation writing, testing, remote client training and problem solvingУсловия: Highly competitive salary with potential for project bonuses
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Coca-Cola Beverages Ukraine Украина, п.г.т.Велика Дымерка, км Ст. - Петербургс ...
Scalors GmbH Украина, Киев
OSCE Special Monitoring Mission in Ukraine Украина, Киев
SoftServe Украина, Львов
ТОВ"Джей і Ел Консалтинг" Львів, Львівська область